Voodoo

Czym jest Voodoo i skąd pochodzi

Na wstępie kilka słów o Voodoo, czyli religii afroamerykańskiej której to wierzenia pochodzą z Afryki ale i religii katolickiej (ma to związek ze sprowadzaniem niewolników z Afryki i narzucaniem im wiary katolickiej) dzięki czemu powstała hybryda, czyli Voodoo głównie wyznawana aktualnie na Haiti.

Rytuały Voodoo

Kapłan bądź Kapłanka Voodoo wchodzi w trans w czasie którego wprowadza do swojego ciała Loa, czyli wybranego ducha jak Szango, Ogoun, Papa Legba czy Erzulie (Erzulie np. jest duchem płodności i miłości) lub w zależności od potrzeb zły duch Baron Samedi i jego żona. Loa jest oczywiście więcej i mają swoje katolickie postacie jak Szango – Jana Chrzciciela.

Laleczka Voodoo

W nieco późniejszym czasie w religii Voodoo pojawiły się laleczki, mające pomagać (np. leczyć), lub krzywdzić ludzi. Laleczki należy natchnąć i połączyć z konkretną osobą. Laleczka jest bardzo silnym narzędziem w rękach rytualisty. Można dzięki niej sprowadzić na daną osobę miłość, zdrowie, powodzenie ale i ból, choroby i cierpienie.

Wykonanie laleczki Voodoo

Mogę dla Was przygotować i natchnąć laleczkę Voodoo, abyście sami mogli decydować o jej losie lub przeprowadzić cały obrzęd za Was zwłaszcza jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie pewności.

Co możemy osiągnąć? Bardzo wiele, możemy prosić o miłość, sprawiedliwość, zdrowie czy możliwość zemsty. Wszystko zależy od nas..

Rytuały i klątwy Voodoo

Jak już pisałam istnieje bardzo dużo możliwości wykorzystania Magii Voodoo, dlatego wybrałam kilka z nich i umieściłam je POD TYM LINKIEM.