Andrzejki, Wróżby Andrzejkowe!

Wróżby Andrzejkowe, 5 podstawowych wróżb!

Aby nieco przybliżyć Wam tradycję Andrzejkową, postanowiłam opisać kilka łatwych wywodzących się z naszej słowiańskiej kultury wróżb. Oczywiście wróżby te należy traktować z przymrużeniem oka, a służyć one mają naszej dobrej zabawie i samopoczuciu.

1. Lanie wosku

To chyba najbardziej znana ze wszystkich wróżba Andrzejkowa. Do jej realizacji potrzebować będziemy: miski z zimną wodą, klucza z dziurką oraz gorącego wosku (choćby z podgrzewaczy).

Roztopiony wosk przelewamy przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Gdy zastygnie, wyciągamy go i obserwujemy kształt cienia jaki rzuca na ścianę. Teraz została już tylko wolna interpretacja tego co widzimy.


zielonawrozka.pl wróżby Andrzejkowe

2. Karciana wróżba Andrzejkowa, Cztery Asy

Ze zwykłej talii kart wyciągamy 4 asy, tasujemy je i losujemy jedną kartę.

As kier- zwiastuje szczęście domowego ogniska i spokój.

As karo- Dobra wiadomość w miłości

As trefl- oznacza zwrot w sprawach miłosnych

As pik- nowy zaborczy partner…


zielonawrozka.pl 4 asy

3. Mąż ze snów lub Wyśnij męża

Na małych karteczkach zapisz męskie imiona po czym przed snem umieść je pod poduszką. Imię które odczytasz z pierwszej wylosowanej karteczki po przebudzeniu będzie imieniem Twojego męża..:)


zielonawrozka.pl Wyśniony mążWróżka Beata

4. Andrzejkowe Magiczne Lustro

W noc Andrzejkową zapal czerwoną świecę, i będąc sama w pokoju usiądź dokładnie o północy przed lustrem i poproś Św. Andrzeja aby ukazał Tobie twarz ukochanego, po czym wpatruj się tak długo, aż oczom Twoim ukaże się twarz w lustrze…


zielonawrozka.pl Lustro, Wróżby Andrzejkowe

5. Kubki zwiastujące przyszłość

Tę wróżbę przygotowujemy dla drugiej osoby. Potrzebujemy 5 kubków (lub innych przedmiotów spełniających takie same zadanie) oraz klucza, monety, czegoś słodkiego jak cukierek czy lizak, pierścionka lub obrączki i powiedzmy małego samochodziku lub figurki konika.

Teraz kiedy osoba której wróżymy nie widzi wkładamy przedmioty pod kubki, i prosimy o wylosowanie jednego z nich.

Klucz- nowy dom/ mieszkanie

Moneta- pieniądze

Obrączka- ślub

Słodkość- szczęście

Samochód- długa podróż


zielonawrozka.pl Wróżby Andrzejkowe

Wszystkie powyższe wróżby to rodzaj zabawy i nie należy traktować ich poważnie. Jeżeli natomiast są Państwo zainteresowani prawdziwymi wróżbami z Kart Tarota zapraszam na rozkład.